Gastblog: de favoriete gadget van Kelly Camfferman, GoodFoodLove.com

We zijn weer een maandje verder sinds de laatste Foodies Faves gastblog, dus tijd voor een nieuwe! Vandaag vertelt Kelly Camfferman van GoodFoodLove.com over haar favoriete gadget in de keuken.
De 26-jarige Kelly Camfferman is van jongs af aan al gek op eten.Van haar ouders leerde ze dat ze pas mag zeggen dat ze iets niet lust als ze het ook geprobeerd heeft en bij haar oom die een echte hobbykok was, keek ze altijd mee hoe hij de lekkerste gerechten bereidde. Inmiddels kookt ze zelf de sterren van de hemel. Bourgondisch, maar wel gezond! Alle lekkere recepten die Kelly bedenkt, plaatst ze op haar blog GoodFoodLove.com, samen met reviews over restaurants (uit eten gaan is één van haar grootste hobby’s), producten, boeken en events. She definetely loves the good food!
Kelly aan het woord:
[su_quote]Ik heb een nieuwe liefde. Nee, mijn vriend hoeft zich geen zorgen te gaan maken nu, het gaat om een materiële liefde. Sinds de dag dat ik hem heb zijn mijn slowjuicer en ik onafscheidelijk. Ik zal jullie vertellen waarom 😉
Een tijdje terug liet een vriendin me haar slowjuicer zien: ik kende het wel maar ik dacht dat het niet veel anders dan een sapcentrifuge was. Wrong! De naam zegt het eigenlijk al: dit apparaat perst het sap heel langzaam uit groenten, fruit, tarwegras en kruiden. Misschien heb je wel eens gehoord dat door verhitting voedingsstoffen verloren gaan. Een sapcentrifuge draait in sneltreinvaart rond wat er voor zorgt dat er wrijving en dus hitte ontstaat. Gevolg: een sapje waar een heel aantal voedingsstoffen uit verdwenen zijn. Zonde toch?!
Zo niet bij de slowjuicer. Dit apparaat zorgt ervoor dat hetgeen je erin stopt ‘uitgeknepen’ wordt. Het sap loopt in één bakje en het ‘afval’ (je kan het daarna nog gebruiken) komt er aan de voorkant in een sliert uit. Resultaat: het lekkerste sap dat je ooit zult proeven. Verser dan vers, en je kan zelf de allerlekkerste combinaties maken.
Het oog wil ook wat dus ik had de mijne laten vallen op de mooie chromen slowjuicer van Matstone. Toen ik las wat deze machine, naast het produceren van heerlijk sap, nog meer kan, was ik helemaal om. De Matstone juicer fungeert ook als (hou je vast): ijsmaker, pastamachine en gehaktmolen! De volgende dag ging ik richting Tarwegraskoning om mijn nieuwe vriend op te halen.
Ik had misschien een beetje verwacht dat de Matstone advanced het vooral goed zou doen als juicer, en wat minder als pastamachine ed. Inmiddels heb ik er ook moeiteloos pasta en sorbetijs uit weten te toveren en ik kan je vertellen dat dit ook super werkt. Het enige wat je doet is een ander stuk erin zetten en alles bovenin gooien. Bij de pasta doe je letterlijk het deeg erin en het komt er als slierten uit, top!
Een heel fijn bijkomend voordeel (vooral van iemand die niet van schoonmaken houdt) is dat de machine heel makkelijk schoon te maken is. In één draai is het stuk los dat uit 5 kleine onderdelen bestaat. Even afspoelen onder de kraan en laten drogen is voldoende =)[/su_quote]
Volgende maand lees je in Foodies Faves de gastblog van Anne-Marie Otter van MyHappyKitchen.nl! Heb jij een foodblog en zou je ook graag een bijdrage leveren aan deze rubriek? Reageer dan in een comment hieronder of stuur me een mailtje via desire@foodiesfavorites.com!